Kontakty

Ing. Miroslav Matějka

Management, marketing a realizace projektu Bušidó
Tel: +420 608702183
matejka@busido.cz

Portál Busido.cz provozuje:

Asiatika s.r.o., IČ 24216330, DIČ CZ24216330

Zapsáno v obchodní rejstříku, složka C 189507 vedená u Městského soudu v Praze

Narozen v Praze 1982, vystudoval Střední průmyslové školy stavební Jasefa Gočára, absolvent ČVUT Stavební v Praze, dále pak student VŠEM program MBA – vedení a realizace projektů v odvětví stavebnictví, sportu a umění.

Jednatelem společnosti MATĚJKA Engineering s.r.o.

Jakub Zeman dsc_0199

Odborný poradce a kurátor projektu Bušidó

Narozen v Praze v 50. roce éry Šówa, neboli 1975.
Od roku 2000 ženatý s čembalistkou Kayoko (Fukuda).

Lektor a později kurátor Asijských sbírek Národní galerie, zámek Zbraslav, specializace – mečové záštity a příslušenství (autor expozice v Paláci Golz-Kinských), netsuke, tlumočník, překladatel, pravidelný přispěvatel Fighter´s magazín, v minulosti dlouholetý člen Česko-japonské společnosti a Společnosti pro studium japonského meče (Nihontó kenkjúkai), v současnosti jeden ze zakládajících členů Czech tóken kai (České společnosti japonského meče) a předseda její Pražské pobočky. Kromě problematiky japonských mečů a jejich příslušenství se věnuje psaní poezie haiku (Haiku, básničky na tři řádky, Bonaventura 2003), tušové malbě, bojovým uměním a suiseki (umění aranžování kamenů).

Ivana Matějková – Havlíková, QEP matejkova

Hlavní fotografka projektu Bušidó
info@ivanamatejka.cz

fotografka, členka Asociace profesionálních fotografů ČR
Web: www.ivanamatejka.cz

Vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou (SPŠG) – obor fotografie (1968–72) a absolvovala Akademii múzických umění filmovou a televizní fakultu (FAMU) –  katedru fotografie (1973-77).